Cíle pro leden – březen 2017

Při startu webu Prázdná krabice jsem si potvrdil, že jsem měl pořádně velký oči (a to bych měl být expert na to, jak se tomu úspěšně vyhnout), když jsem si stanovoval první milníky, kolem kterých bych měl lehce a letmo proběhnout při své cestě za slávou, uznáním a mnoha miliony na mém korunovém kontě. Milióny v eurech měly rychle následovat, pokud do té doby nebude euro jako měna zrušeno.

K většině cílů jsem se totiž vůbec nedostal, zůstaly mi ukryté v mlze a já jsem bloudil daleko od nich. Je z toho velké poučení, že i ve vysoce dospělém věku se člověk pořád má co učit. A také je o tom, že cíle musí být realistické, pokud mají motivovat a usměrňovat naši energii a úsilí.

Pozor, nezpochybňuji, že cíle jsou důležité. Bez nich není šance nesejít z cesty. Jen říkám, že jsem si ukousnul až příliš. Málokdo bez přípravy taky ujde pochod Praha – Prčice na první dobrou. Skončí někde na půl cesty a nebo to dojde v pekelných mukách.

První cíle v roce 2017

Mít dostatek času je hlavní zkušenost z minulého čtvrtletí. Bohužel, zrovna tohle ponaučení se neimplementuje snadno. A také pravidlo, že nic se nemá násilím lámat přes koleno. Pokud dnes nemám náladu na psaní, tak prostě psát nebudu. Výsledek stejně nakonec neodpovídá tomu nucení se.

Hlavní poučení z prvního kvartálu je, že cílů je třeba méně. Dám si jenom čtyři, abych nepřecenil své síly a časové možnosti. Přece jenom, psaní je opravdová dřina, po které si člověk připadá vyčerpaný a unavený. Jasně, není to stejné, jako rubat dříví v lese, ale občas to odsejpá stejně pomalu.

A priority pro leden až březen 2017 jsou:

  1. Napsat 12 článků, kdy žádný nebude mít méně než 500 slov;
  2. Rozvinout dvě další témata – SEO a sociální média;
  3. Přidat dalších 50 hodnotných zdrojů do Feedly;
  4. Konečně začít bodovat ve vyhledávání a mít alespoň 10 návštěv denně.

Věřím, že budu úspěšnější, než se mi dařilo minule. A jak se říká, radovat se musíme i z mála. A když se rozjedu, tak možná cíle i přeplním.